תאונות דרכים בדרך לעבודה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תאונות דרכים בישראל גובות, למרבה הצער, את חייהם של מאות אנשים מדי שנה. זאת, למרות העובדה שמספר תאונות הדרכים בישראל נמצא בתהליך עקבי של ירידה מאז שנות השבעים של המאה הקודמת. מי שמטפל בנפגעי תאונות דרכים ומפצה אותם, חוץ מהמוסד לביטוח לאומי, הן חברות הביטוח שבהן מבוטח הנהג הפוגע, או “קרנית” אם לא אותר הנהג הפוגע או אם לא היה לו ביטוח כנדרש בחוק. היוצא מן הכלל היחיד לצורך העניין, הינן תאונות דרכים בדרך לעבודה. מהו ההבדל בין תאונת דרכים רגילה לבין תאונת דרכים בדרך לעבודה? באילו מקרים תיחשב בכל זאת תאונת הדרכים בדרך לעבודה לתאונה רגילה?

תאונה בדרך למקום העבודה או ממנו

תאונת דרכים אשר אירעה לאדם בדרך למקום העבודה או בדרך ממקום העבודה הביתה, נחשבת למעשה לתאונת עבודה. זאת, כיוון שעל פי החוק אדם הנמצא בדרך לעבודה, או לחילופין בדרך ממקום העבודה הביתה, נחשב מרגע שיצא מביתו בדרך לעבודה ועד לרגע שרגלו עברה את מפתן הבית כשחזר ממנה, כאילו הוא נמצא בפועל במקום העבודה. לכאורה, אין חשיבות לעניין הזה, כיוון שכל מי שנפגע מתאונת דרכים בישראל זכאי לפיצויים מחברות הביטוח של הנהג הפוגע או לחילופין מ”קרנית”. עם זאת, ההכרה בתאונת דרכים כתאונת עבודה אמורה להיטיב עם הנפגע, בלי כל קשר להליכים אחרים המתנהלים כנגד הנהג הפוגע. המשמעות העיקרית של ההכרה בתאונת דרכים בנסיבות המתוארות כתאונת עבודה, הינה שהמעביד איננו יכול להפסיק את יחסי עובד מעביד. במילים אחרות – מעביד איננו יכול לפטר עובד שנפגע בתאונת דרכים בדרך לעבודה ועומדות לו זכויות סוציאליות שונות אחרות כתוצאה מכך.

מתי עוד נחשבת תאונת דרכים לתאונת עבודה

אחד המצבים הנפוצים הוא שליחת עובד לביצוע משימות מחוץ למקום העבודה במהלך שעות העבודה. משימות אלה יכולות להיות הפקדת כספים, ביצוע תשלומים ומשימות אחרות. תאונות דרכים המתרחשות במצב הזה, נחשבות גם הן תאונות עבודה לכל דבר ועניין. גם תאונה המתרחשת בהפסקת הצהריים עשויה להיחשב, בתנאים מסוימים, לתאונת עבודה. עם זאת, חשוב להבין שלהכרה בתאונת הדרכים כתאונת עבודה יש מגבלה משמעותית. והיא שתאונה תוכר כתאונת עבודה אך ורק אם העובד אכן היה בדרך לעבודה או ממנה ולא סטה סטייה מהותית מהדרך. לדוגמה – עובד שבדרך הביתה עצר בסופרמרקט לקניות ונפגע בדרך מהסופרמרקט הביתה התאונה, אם תתרחש חלילה, תיחשב לתאונה רגילה. מעוניינים לדעת עוד? צרו קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.

אהבתם את המאמר ?

אתר עורכי דין ומגשרים מקפיד להגיש לכם מאמרים, חידושים וטיפים רבים מעולם עריכת הדין והגישור.
רוצים להיות חלק מפאנל המומחים שלנו ? לקבל טור באתר הכולל קרדיט ואפילו קישור לאתרכם ? מעולה.
שלחו לנו מייל לכתובת : id4umail@gmail.com.

** המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת ו/או האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

נקודה למחשבה...

ממומן
מודעת ריקול עבור עורכי דין

מודעת ריקול עבור עורכי דין

מהי מודעת ריקול? מודעת ריקול עבור מוצרים מהווה מודעה שמעדכנת את קהל הצרכנים להגיע לבית העסק, כדי לבחון את תקינות

קרא עוד ←
חשיבות פרסום מודעה משפטית בעיתון גדול

חשיבות פרסום מודעה משפטית בעיתון גדול

בעידן הטכנולוגי בו למשווק או למפרסם הממוצע ברור כי קהל היעד שלו נמצא באינטרנט וכי ההתמקדות היא בחשיפה מעבר לתפוצה

קרא עוד ←

כרטיס ביקור דיגיטלי ב 79 ש"ח לשנה

Play Video
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן