מתי נפרסם מודעת ריקול ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
מודעת ריקול

מהי מודעת ריקול?

מודעת ריקול המוכרת בשמה הישראלי “קריאה לתיקון”  היא פעולה תעשייתית שננקטת על ידי חברות וארגונים ותכליתם לבצע קריאה לקהל לקוחותיהם אשר קיבלו מוצר פגום שחלה בו תקלה טכנית, תקלה בגימור המוצר או לחלופין כל פגם אחר.

שימוש שכיח נוסף בפרסום מודעת ריקול ניתן למצוא לדוגמה בתעשיית המזון או התרופות כאשר מתגלה שחלק מן המוצרים נוצר פגום.

ישנם מקרים מיוחדים בה הפניה נעשית לציבור הרחב בניהן מודעות ריקול בנושאי תעשיית התרופות, שבהן הצרכנים נקראים להפסיק לטול את אותן התרופות שבהן התגלה הפגם.

כמו כן תקלות בתעשיית ייצור הרכב בהן מודעות הריקול הן הנפוצות ביותר ויש להשתמש בהן לביטחון הציבור.

ערנות הצרכן להודעות אלה חשובה אף היא ויכולה במקרים מסוימים להציל חיי אדם.

דוגמאות להודעת ריקול מהעת האחרונה:

מודעות ריקול מופצות בדרכים שונות לציבור בתדירות גבוה במיוחד. את המודעות תוכלו למצוא באינטרנט, בשלטים, בעיתונות, בכתבות ובדואר.

דוגמא להודעת ריקול מהשבוע החולף של אחת החברות הגדולות והמוכרות ביותר בעולם – “אפל”.

במודעת הריקול הציגה החברה דיווחים מקונים רבים שבהם הוגשו תלונות על תקלות באוזניות החדשות שהושקו בתחילתה שנת 2020, לאחר בדיקה נרחבת של החברה התגלה באג באוזניות ואפל פרסמה מודעת ריקול נרחבת על איסוף האוזניות שיוצרו לפני אוקטובר 2020 בטענה שיכול להיות ובמוצר שנרכש יש תקלה טכנית העלולה לגרום לבעיות שמע, שמיעה באוזנייה אחת, ירידה מהירה מאוד בטעינת הסוללה ועוד.

החברה הודיעה על אפשרות איסוף המוצר והודיעה כי תחליף כל זוג אוזניות שהתגלה בו תקלה טכנית כזו או אחרת  בחינם.

דוגמא נוספת עם השלכות מסוכנות יותר היא מודעת הריקול שפרסמה יצרנית הרכבים המובילה ” מרצדס” , במודעה החברה הודיעה כי בדגם החדש שהושק לקונים בשנת 2020 ישנה תקלה חמורה בפתיחת כריות האוויר במקרה של תאונה עקב שינויים קיצוניים באקלים, הציבור הקונה נקרא בדחיפות להחזיר את הדגם המדובר למוסכים ובהן יוצע להם שירותים מקצועיים שיטפלו בתקלה במהרה ללא תשלום.

מודעות הריקול מפורסמות לרוב בעיתונים היומיים המובילים בארץ, במגזינים נישתיים שונים וכן ברוב הפלטפורמות החברתיות שאנו משתמשים בהם היו, כך ניתן להגיע לחשיפה מירבית של המודעות ולמנוע נזקים ואף לעתים פגיעה בחיי אדם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן