מחיקת חובות והסדרי חובות בתקופת משבר הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בימים בהם ענפים שלמים נסגרו, יש מעל ל 20 אחוזי אבטלה ומיליון ומאתיים אנשים צמצמו את רמת קניית המזון שלהם, ישנם מאות אלפי חייבים בישראל ולרובם ישנם תיקים פתוחים בלשכות ההוצל”פ – יש לציין, הפגיעה היא לא רק בחייבים, אלא גם במשפחתם הקרובה.

חובות בתקופת הקורונה

לא מכבר שמענו על כ 50 אלף זוגות צעירים שנקלעו למשבר ואין ביכולתם לשלם את תשלומי המשכנתא ואנו מבינים כי אנו עומדים בפתחה של תקופה שמביאה עמה לא מעט משברים פיננסיים וכלכליים שלוחצים את הבנקים לקצה ויוצרים מצב בו הבנק הופך להיות הרבה פחות סובלני כלפי הלקוח והאצבע על הדק ה ‘אכ”מ’ הופכת להיות קלה הרבה יותר.
מצב זה יוצר עבור הלווה או בעל העסק מצב של כדור שלג בו נערמים חובותיו כלפי נושים אחרים כשתשלומי החל”ת לא מספיקים לתשלום החובות.
לעתים, תקופות משבר כמו המשבר הנוכחי עלולות להוביל הזדמנויות רבות עבור החייבים,על כן נושים רבים מציעים הסדרים “כדאיים” ביותר עבור חייבים. יובהר, כל מקרה חוב לגופו.

חתימה על הסדרי חובות

חתימה על הסדר חובות עם נושה כזה או אחר , תלוי במס’ היבטים, כגון: משך זמן החוב, האם בוצעו כנגד החייב הגבלות ו/או עיקולים וישנם מספר האלמנטים נוספים שעו״ד המתמקצע בתחום זה יידע לרתום אותם להסדר המיטיב ביותר עם החייב.

יודגש, בחודשים האחרונים שהעולם מצוי “במשבר הקורונה”, ניתן להגיע להישגים רבים בתחום הסדרי החובות עבור החייבים המיוצגים במשרדינו שהובילה לסגירת תיקי הוצל״פ ופתיחת פרק חדש לחיי החייבים ובני משפחותיהם.

אני יכול לספר לכם שרק בחודשים האחרונים, הגענו במשרד להסדרי מחיקת חובות שהושגו מרשימים כמו:
חוב בסך : 130,000 ש״ח לחברה סלולארית- החייב ישלם סך של 30,000 ש״ח במזומן ..
חוב בסך: 75,000 ש”ח לבנק-החייב ישלם סך של 25,000 במזומן ו-20 תשלומים שווים בסך של 1,000 ש״ח לכל תשלום.
חוב בסך :40,000 ש״ח לבנק-החייבת תשלם סך של 9,000 ש”ח במזומן.
חוב בסך: 25,000 ש״ח לחברת אשראי-החייב ישלם סך של 5,000 ש״ח במזומן – ו-4 תשלומים שווים בסך של 1,000 ש״ח לתשלום.
עו״ד אבי קורקוס מסכם:
הדרך היעילה ביותר לסגירת תיקי הוצל״פ עבור החייב ולעיתים עבור בני משפחתו הנו מו”מ עיקש באמצעות עו”ד המתמחה בתחום , חשוב להדגיש בתקופת ״קורונה״, ישנם ההסדרים “כדאיים” מאוד עד להפחתה דרמטית מגובה החוב.

אבי קורקוס

עו"ד אבי קורקוס

אבי קורקוס ושות' עורכי דין

הוצל"פ, חדלות פירעון ושיקום כלכלי

** המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת ו/או האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן