מהי מודעת מכרז?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print

מודעת מכרז היא מודעה שמפרסם גוף ציבורי, רשות מקומית או אדם פרטי ומטרתה למצוא ספקים ונותני שירות אשר יבצעו פרויקט מסוים או אנשים שיאיישו משרה מסוימת. בשיטת המכרז כל נותן שירות מגיש הצעת מחיר, אשר גלויה רק למפרסם המכרז ולא לפונים האחרים. מי שזוכה במכרז הוא לרוב מי שהגיש את ההצעה הנמוכה ביותר, או במקרים מסוימים מי שהגיש בקשה שענתה על כמה שיותר קריטריונים שהוצגו במכרז כהכרחיים. ניתן להבחין בין מכרז פנימי, שפונה לגיוס הון אנושי או ספקים בתוך המסגרת בה הוא מתפרסם, לבין מכרז פומבי – המעניק לכולם את ההזדמנות להציע את עצמם. בדרך כלל מודעת מכרז בעיתון משמעה מכרז פומבי ולכן הציפיה היא להצליח לגייס כמה שיותר מתחרים במכרז.

למה כדאי לפרסם מודעת מכרז בעיתון?

פרסום מודעת מכרז בעיתון נחשבת לאחת השיטות היעילות ביותר לפרסום מכרזים והעיתונות היומית אף מקדישה למודעות מהסוג הזה מדור משלהן בעיתון, כדי שנותני שירות רלוונטיים יוכלו למצוא אותן בקלות ולהשתתף במכרז. כשמדובר בעיתון בעל תפוצה גדולה מאוד בפריסה ארצית, מודעת מכרז בעיתון יכולה להיחשף למספר גדול של נותני שירות במקביל ולהביא למעורבות והשתתפות נרחבת במכרז. זו אחת הסיבות שרוב מפרסמי המכרזים מעדיפים את האפשרות של פרסום מודעת מכרז בעיתון, על-פני פרסומים באמצעים אחרים.

מה כוללת מודעת מכרז מוצלחת?

כאמור, לא מעט מפרסמים בוחרים לפרסם מודעת מכרז בעיתון ולכן, מי שמעוניין לקבל כמה שיותר הצעות עבור המכרז שלו, צריך להתבלט על-פני מודעות אחרות. יש כמה דרכים פשוטות לעשות זאת:

  • תכנון מדויק של הניסוח והתעמקות בפרטים. ככל שמודעת המכרז מפורטת יותר, כך עולים הסיכויים שמי שיגיש את עצמו כמועמד הוא מדויק עבור המפרסמים. אם מדובר בפרסום מודעת מכרז בעיתון לאיוש משרה, חשוב לכתוב תיאור משרה מדויק. במידה ומדובר בגיוס ספקים או נותני שירות, יש לפרט את הקריטריונים בהם הם צריכים לעמוד.
  • עיצוב גרפי מתוחכם. לרוב, כל מודעת מכרז בעיתון נראית בדיוק כמו המודעות הסמוכות לה ולכן ייתכן שלא מספיק אנשים יבחינו בה. כדי להתלבט, ניתן לעצב מודעת מכרז בעיתון עם גופנים משתנים או עיצוב עדין שמושך את העין.
  • רוב המכרזים תחומים בזמן ולכן, יש חשיבות למהירות פרסום המודעה. אם אתם מתכננים לפרסם מודעת מכרז בעיתון, מומלץ לגבש את הניסוח ואת העיצוב כמה שיותר מהר ובמידת הצורך לפנות לבעלי מקצוע זמינים שיעשו זאת עבורכם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן