מהו איחוד תיקים בהוצל”פ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הליך הוצאה לפועל הוא הליך קשה ומורכב לנושים, ועל אחת כמה וכמה לנתבע, שהוא החייב. תוך כדי התהליך, מסייע בית המשפט לזוכים בתיק ההוצאה לפועל לגבות עבור הזוכה את סכום הכסף המרבי מהחייב. זאת, תוך שהוא מחלט את רכושו של החייב אם מדובר באדם פרטי, או את רכוש העסק או החברה אם התביעה מתנהלת כנגדם. מהו בעצם הליך הוצאה לפועל? מהו איחוד תיקים בהליך הוצאה לפועל ומתי הוא מתבצע? להלן התשובות.

מהו הליך הוצאה לפועל

הליך הוצאה לפועל הוא הליך המאפשר לגבות חובות מחייב אשר מסיבות שונות איננו משלם את חובותיו ולאחר שמוצו כל האפשרויות האחרות לגבות ממנו את החוב. מדובר בהליך מסודר, שבו מוכיחים הזוכים שהנתבע בתהליך אכן חייב להם כספים. לאחר שהוכח החוב, נוקט הרשם בהוצאה לפועל בכל האמצעים הנדרשים על מנת לגבות מהחייב חלק גדול ככל האפשר מסכום החוב, ובראש וראשונה עיקול כלל הנכסים הקיימים של הנתבע או של העסק. למרות השם המאיים, הליך הוצאה לפועל מתבצע בצורה מסודרת, כאשר הרשם בהוצאה לפועל נוקט בכל האמצעים על מנת לגבות את החוב אבל מצד שני מנסה להוביל את החייב למסלול שיחזיר אותו מהר ככל האפשר לחיים נורמאליים, ללא חובות וללא איומים בהליכי הוצאה לפועל.

מה זה איחוד תיקים

באופן עקרוני, כל נושה שהנתבע בתהליך חייב לו כסף, פותח בנפרד תיק כנגד הנתבע בלשכת ההוצאה לפועל. לכאורה, כל אחד מהתיקים מתנהל באופן עצמאי וללא כל קשר לתיקים האחרים כנגד החייב. עם זאת, במקרים רבים מתבצע הליך איחוד תיקים. הרשם בלשכת ההוצאה לפועל מאחד את כל התיקים הקיימים וממשיך את התהליך כאלו היה מדובר בתיק אחד. מבחינת החייב, מדובר בהפחתה ניכרת של הנטל ומניעת האפשרות שכל נושה יפעל כנגדו באופן עצמאי. מבחינת הנושים, מדובר בהזדמנות לקבל בחזרה ולו חלק קטן מהחוב. עם זאת, חשוב להדגיש שאיחד תיקים נוגע רק לתיקים הקיימים כנגד החייב. כל תיק שנפתח לאחר שבוצע איחוד התיקים, נדון באופן נפרד ואין ביטחון שהרשם יצרף אותו לאיחוד התיקים. כל רכוש או סכום כסף שמחולט מהחייב (שהוא הנתבע) מחולק בין הנושים על פי מפתח שנקבע מראש. בנוסף, אם הרשם בהוצאה לפועל מחליט להטיל על הנתבע תשלום חודשי, גם התשלום הזה מחולק בין כל הנושים. רוצה לדעת עוד? יש לך צורך בסיוע בהליך הוצאה לפועל? אם התשובה לשתי השאלות היא חיובית, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אלי לגבי המשך התהליך.

אהבתם את המאמר ?

אתר אדריכלות ובנייה מקפיד להגיש לכם מאמרים, חידושים וטיפים רבים מעולם התכנון והבנייה.
רוצים להיות חלק מפאנל המומחים שלנו ? לקבל טור באתר הכולל קרדיט ואפילו קישור לאתרכם ? מעולה.
שלחו לנו מייל לכתובת : id4umail@gmail.com.

** המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת ו/או האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

נקודה למחשבה...

ממומן
מודעת ריקול עבור עורכי דין

מודעת ריקול עבור עורכי דין

מהי מודעת ריקול? מודעת ריקול עבור מוצרים מהווה מודעה שמעדכנת את קהל הצרכנים להגיע לבית העסק, כדי לבחון את תקינות

קרא עוד ←
חשיבות פרסום מודעה משפטית בעיתון גדול

חשיבות פרסום מודעה משפטית בעיתון גדול

בעידן הטכנולוגי בו למשווק או למפרסם הממוצע ברור כי קהל היעד שלו נמצא באינטרנט וכי ההתמקדות היא בחשיפה מעבר לתפוצה

קרא עוד ←

כרטיס ביקור דיגיטלי ב 79 ש"ח לשנה

Play Video
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן