ייפוי כוח לעורך דין – כל מה שחשוב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ייפוי כוח מאפשר לאדם או לבעל תפקיד, לבצע פעולות שונות בשמו של אדם או עסק אחר.
זאת, בתוקף אישור מיוחד שניתן לו על ידי אותו אדם או בעל עסק. כאשר מאן דהו מעניק ייפוי כוח לבעל תפקיד או בעל מקצוע כל שהוא, הדבר מעיד בעיקר על מידת האמון של מי שמעניק את ייפוי הכוח באדם שקיבל אותו. עם זאת, יש דברים שחשוב לדעת בנושא הזה, שעלול לעיתים להיות רגיש ובעייתי. מהו בעצם ייפוי כוח? מהם הדברים שחשוב לדעת לפני שמחליטים להעניק ייפוי כוח לאדם כל שהוא?

ייפוי כוח – מה זה בעצם

ייפוי כוח על פי ההגדרה, הוא מתן הרשאה למיופה הכוח (האדם שלו ניתן ייפוי הכוח) לבצע פעולה כל שהיא שיש לה משמעות משפטית, כלפי צד שלישי. ייפוי הכוח הוא בעצם מסמך המפרט ומגדיר בצורה מדויקת ככל האפשר מהם הדברים שאותם יכול מיופה הכוח לעשות בשם שולחו – כלומר מי שייפה את כוחו. דוגמה אחת לייפוי כוח הינה מתן אפשרות לאדם שאיננו בעל החשבון בבנק לבצע פעולות בחשבון הבנק באמצעות ייפוי הכוח. דוגמה נוספת היא מתן ייפוי כוח לרואה חשבון לפעול בשמו של גוף עסקי או אדם מול רשויות המס. ואולם הדוגמה הקלאסית של ייפוי כוח הינה מתן אישור לעורך דין לפעול בשם שולחו בהליכים משפטיים המתנהלים נגד השולח, או בהליכים משפטיים שהוא מעורב בהם.

מה חשוב לדעת לפני שמעניקים ייפוי כוח

הענקת ייפוי כוח מאפשרת למיופה הכוח לבצע מגוון רחב של פעולות בשם מיפה הכוח. בנוסף, במקרים מסוימים ייפוי הכוח מעניק למי שמקבל אותו גישה למידע רב ומשמעוותי הקשור במי שהעניק לו מלכתחילה את ייפוי הכוח. עורכי דין, לדוגמה, פועלים בתוקף ייפוי כוח שהעניקו להם הלקוחות שלהם. לפיכך, על מי שמעניק את ייפוי הכוח להגדיר בצורה המדויקת ביותר את התחומים שבהם יוכל מיופה הכוח לפעול. לדוגמה – מיופה כוח יכול רק למשוך מזומנים מחשבון בנק, אבל לא יכול לברר את היתרה בחשבון. בנוסף, חשוב שההגדרה ייכללו כל המצבים האפשריים, על מנת למנוע בעיות בעתיד.
אחת הבעיות המתעוררת מעת לעת היא, למשל, העדר סמכות למיופה הכוח לבטל פעולה שלביצוע שלה הוא קיבל מלכתחילה ייפוי כוח. בנוסף, אם מדובר בפעולה חד פעמית או מוגבלת בזמן, יש לציין זאת במפורש בייפוי הכוח. מעוניינים לדעת עוד? צרו קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.

אהבתם את המאמר ?

אתר עורכי דין ומגשרים מקפיד להגיש לכם מאמרים, חידושים וטיפים רבים מעולם עריכת הדין והגישור.
רוצים להיות חלק מפאנל המומחים שלנו ? לקבל טור באתר הכולל קרדיט ואפילו קישור לאתרכם ? מעולה.
שלחו לנו מייל לכתובת : id4umail@gmail.com.

** המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת ו/או האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

נקודה למחשבה...

ממומן
פרסום בכלכליסט בזמן משבר כלכלי

פרסום בכלכליסט בזמן משבר כלכלי

דווקא בזמן משבר כלכלי סוער, פרסום בכלכליסט בעיתון כלכלי יכול להיות ההשקעה המשתלמת ביותר שתבצעו. ואם כבר פרסום בעיתון כלכלי,

קרא עוד ←
פרסום מודעות מכרז בזמן משבר כלכלי

פרסום מודעות מכרז בזמן משבר כלכלי

הקורונה הביאה עימה גל פיטורים ויציאה של עובדים בכירים בתעשיה ובארגונים מובילים לחופשות ללא תשלום. חלק מן המשרות נמחקו לחלוטין

קרא עוד ←

כרטיס ביקור דיגיטלי ב 79 ש"ח לשנה

Play Video
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן